FAQ

Często zadawane pytania

Dlaczego kupować za pośrednictwem ESCAR?

W dzisiejszych czasach większość niemieckich handlowców nie sprzeda już samochodu w cenie netto (bez VAT). Powodem sączęste kontrole oraz grzywny likwidacyjne od strony niemieckich urzędów skarbowych, zbyt długie oczekiwanie na zwrot VAT oraz mnóstwo innych komplikacji.

Ile to kosztuje?

Cena naszych usług wynosi 400,-€. Jednak ze względu na fakt, iż sprzedawcy niemieccy są w przypadku zapłaty brutto (z VAT) bardziej przychylni do o wiele większychzniżek, nasze usługi mogą okazać się dla Państwa darmowe.

Kiedy oraz komu płacę?

Usługi są płatne tylko w przypadku, kiedy Państwo samochód zakupią. Jeżeli wybrany samochód po jego oględzinach u sprzedawcy nie spodoba się Państwu, usługi są darmowe. Jeżeli są Państwo z samochodu zadowoleni i zdecydują się go zakupić, za nasze usługi zapłacicie u sprzedawcy, który Państwu samochód sprzedał.

Powinienem rejestrować się w jakimś miejscu?

Nie, rejestracja jest niepotrzebna. Jeżeli Państwo wybrali samochód, dzwonicie do naszego przedstawiciela i on Państwu wystawi pełnomocnictwo do kupna samochodu za granicą.

 

Należy wcześniej zawrzeć umowę?

Nie, zaraz po zapłacieza samochód u sprzedawcy otrzymają Państwo fakturę i stają się Państwo właścicielami pojazdu. Jeżeli transakcja nie odbędzie się, pełnomocnictwo do kupna samochodu wygasa.

Jakie dokumenty otrzymam od sprzedawcy?

Po kupnie samochodu otrzymacie Państwo od sprzedawcy fakturę od spółkikrajowej ESCAR, zależnie od państwa, z którego Państwo pochodzą. Otrzymają Państwo również wszystkie dokumenty, które dostępne są do samochodu oraz kopię oryginału karty pojazdu. Samą kartę pojazdu otrzymają Państwo od nas za pośrednictwem poczty.

Mogę przewozić samochód bez oryginalnej karty pojazdu?

Tak, w Niemczech jest to normalne, iż sprzedawca trzyma oryginał karty pojazdu w banku, dlatego po podjęciu go, przesyła go Państwu pocztą.